Reprezentantka zatorskiego Sokoła nie kazała długo czekać swoim kibicom na kolejny sukces. W kolejnym zagranicznym starcie, melduje się na drugim miejscu podium. To kolejny dobry wynik Gabrieli Wojtyły i kolejne cenne punkty w światowym rankingu.

Wyścig na malowniczej adriatyckiej wyspie Mali Losinj, to debiut tych zawodów w kalendarzu imprez MTB. Nowopowstała trasa, wytyczona była głównie po istniejących szlakach pieszych, co obfitowało w niezliczoną ilość skalnych uskoków i kamienistych zjazdów oraz podjazdów. Już po pierwszym rekonesansie było pewne, że główną uwagę należy skupić na pokonywaniu trasy w sposób bezpieczny dla ogumienia. Sprzęt oraz nasza zawodniczka, w pełni sprostali zadaniu i bezbłędnie pokonali całą trasę liczącą 5 okrążeń.  Gabriela na podium rozdzieliła dwie zawodniczki z Włoch. Zwyciężyła Giorgia Marchet, a na trzecim stopniu podium uplasowała się Lucrezia Braida.

- „To był szalony pościg za Giorgia, profil trasy jednak nie jest moim ulubionym. Wszystko co zyskiwałam na podjazdach i technicznych zjazdach, traciłam na płaskich fragmentach, których tu niestety nie brakuje. Mam nadzieję, że organizatorzy wycisną z tego terenu więcej sekcji extreme i przy tym zdecydowanie większe wartości przewyższeń. Cieszę się z kolejnej zdobyczy punktowej i mam nadzieję wrócę tu za rok.” – powiedział po mecie Gabriela.

Dla zawodników Sokoła to już ostatnie zawody jednego z najdłuższych sezonów w kolarstwie górskim. Czas na serię jesienno-zimowych wyścigów w kolarstwie przełajowym i treningi z nową grupą naborową.

Jesteś fanem kolarstwa i chcesz spróbować swych sił? Spotkajmy się w hali sportowej w Zatorze w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 17:30, lub napisz do nas na:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.