W ciągu ostatniej doby (27/28.11.2023) na drogach powiatu oświęcimskiego panowały bardzo trudne warunki drogowe. Było ślisko, co wymagało od kierowców szczególnie ostrożnej jazdy. Niestety wielu kierowców swoją podróż zakończyło stłuczkami, jeden potrąceniem pieszej, a wielu kierowców z tego powodu stało w korkach.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Zatorze wyeliminowali z ruchu drogowego przestępcę. 45  – letni mieszkaniec gminy Zator prowadził samochód pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci z Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 61 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego wsiadł za kierownicę mercedesa mając w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze z rąk poszkodowanych kierowców przejęli pijanego sprawcę kolizji drogowej.  29 – letni mieszkaniec gminy Zator wsiadł za kierownicę dostawczaka mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas pijanego rajdu uderzył w trzy samochody.

Dziś 2.11.2023 tuż przed godziną 11 na drodze krajowej nr 44  na granicy Włosienicy i Przeciszowa, doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.

We wtorek (5.10.2023) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze gościli u siebie blisko 80 przedszkolaków i ich wychowawczynie, z Przedszkola Złota Rybka w Zatorze.  Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, zapoznały się ze służbą policjantów różnych pionów, a także obejrzały wnętrza Komisariatu Policji w Zatorze oraz radiowóz.

 

Ewakuacja pracowników i klientów firmy Protech z Zatora, w związku z pożarem obiektu, akcja ratunkowo - gaśnicza oraz pościg za podpalaczem,  to scenariusz ćwiczeń, w których brali udział pracownicy firmy Protech, współpracując z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, Komisariatu Policji w Zatorze, jednostkami ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zator, grupą Ratowniczo - Poszukiwawczą OSP Wieprz oraz ratownikami ze Zintegrowanej Służby Ratowniczej.

Uwaga na oszustów! Wczoraj (4 października) usiłowali wyłudzić metodą "na wnuczka" 75 tys. zł od mieszkanki Zatora!

Będą przejazdy na sygnale ulicami miasta! W sobotę (30 września) w Zatorze służby ratunkowe zaplanowały wspólne ćwiczenia.

Dziś (19.09.2023) od rana na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do kilku kolizji drogowych, których główną przyczyną była nadmierna prędkość oraz niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze w areszcie śledczym osadzili 29 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przebywając na terenie jednego z ośrodków, w którym przebywają uchodźcy, dopuścił się gróźb karalnych wobec trójki współmieszkańców.