Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego komisariatu Policji w Zatorze, podczas pościgu pieszego zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Zator. Mężczyzna porzucił swój samochód na stacji paliw. Jest podejrzewany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę (10.05.2026) o godzinie 10.30 służby ratunkowe interweniowały w Trzebieńczycach gm. Zator na skrzyżowaniu ulicy Wadowickiej z Dworską, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocyklisty.

Policjanci z pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Zatorze rozliczyli z przestępczej działalności, sześcioosobową szajkę złodziei sklepowych. Grupa, w skład której wchodziły dwie kobiety i czterech mężczyzn, okradała markety spożywcze na terenie powiatu oświęcimskiego. Łącznie odpowiedzą za 16 czynów.

Wczoraj (06.05.2026) o godzinie 19.00 w Zatorze na ulicy Bugajskiej doszło do potrącenia 14–letniej rowerzystki przez samochód osobowy. Okazało się, że małoletnia wjechała rowerem na pasy tuż przed nadjeżdżający samochód.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 63–letniego mieszkańca Zatora. Mężczyzna podczas libacji alkoholowej szklaną butelką zranił swojego znajomego.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu nadkom. Jerzy Wilk oraz Komendant Komisariatu Policji w Zatorze podkom. Tadeusz Machniak,  wręczyli podziękowania 9-leniej mieszkance gminy Zator, za wzorową reakcję i wezwanie pomocy dla swojego dziadka. Podziękowania otrzymała również matka dziewczynki, która nauczyła dziecko jak reagować w trudnych sytuacjach.

W hali sportowej Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu oraz w Szkole Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu, odbyły się eliminacje powiatowe do 47. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Laureatami etapu powiatowego zostały drużyna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Podolszu oraz drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie, które będą reprezentować powiat oświęcimski w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze z rąk wzorowych obywateli, przejęli sprawcę kolizji drogowej.49–latek z powiatu będzińskiego, kierował samochodem mając w organizmie 2,8 promila alkoholu

Wczoraj (3.11.2025) tuż przed godziną 13 służby ratunkowe interweniowały w Graboszycach na ulicy Wadowickiej, gdzie doszło do potrącenia pieszego przez samochód dostawczy.

Dziś (2.08.2025) o godzinie 13 służby ratunkowe interweniowały w Zatorze w rejonie skrzyżowania ulicy Diamentowej i Bugajskiej, gdzie doszło do wypadku drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy skutera. Mężczyzna wypadł z jezdni uderzając w znak drogowy.

Nie pomogły maski. Policjanci bez trudu ustalili, kto pobazgrał sprayem elewacje w centrum Zatora.