Ponad 14 tys. złotych udało się zebrać podczas tradycyjnej kwesty na zatorskim cmentarzu.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej, Msza św. w intencji Ojczyzny, przemarsz na cmentarz, koncerty, spotkania - tak zapowiada się przyszły weekend w Zatorze. 10, 11 i 12 listopada świętować będziemy naszą Niepodległość oraz 731 rocznicę lokacji Zatora.

Będą dodatkowe parkingi przy cmentarzu w dniu 1 listopada. Przeprowadzona zostanie też tradycyjna kwesta na ratowanie zatorskich zabytków. 

Podczas sesji Rady Miejskiej w Zatorze w najbliższy wtorek (24 października) Radni zdecydują, czy Zator będzie miał swój hejnał.

W dniu 28 października 2023 r. w Strażnicy OSP w Smolicach odbędą się spotkania dotyczące budowy kanalizacji sanitarnej w sołectwie Smolice.

- Ta nowoczesna karetka od najbliższego piątku będzie obsługiwała wasz rejon - powiedział w Zatorze dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek. Słowa te skierował do burmistrza Zatora Mariusza Makucha, miejscowych radnych i lokalnych społeczników.

7 października ogłoszono wyniki ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Gminie Zator udało się pozyskać dofinansowanie na realizację kilku zadań!

W Zatorze na Stromej powstaje historyczny mural.

Dzięki tej inwestycji wody w kranach w Zatorze nie zabraknie.

Boisko LKS w Palczowicach stało się areną uroczystych Gminnych Dożynek, które zgromadziły szereg znamienitych gości oraz mieszkańców Gminy Zator. To wyjątkowy dzień, pełen radości, wdzięczności i refleksji nad wartościami, które stanowią podstawę polskiej tradycji i kultury.