Rusza Lokalny Program Grantowy dla mieszkańców Powiatu Oświęcimskiego.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu poinformowała, że w związku z aktualnym stanem epidemiologicznym (zwiększoną zachorowalnością na infekcje wirusowe typu grypa, RSV, SARS-CoV-2) wprowadzono - do odwołania - zakaz odwiedzin pacjentów we wszystkich oddziałach szpitalnych.

Rozpoczyna się rozbudowa drogi powiatowej ul. Centralna w Łowiczkach (Gm. Zator). W obecności burmistrza Zatora Mariusza Makucha stosowną umowę podpisali w zatorskim magistracie starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński i wicestarosta Paweł Kobielusz.

45-letni Andrzej Skrzypiński nowym Starostą Oświęcimskim! Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu w Oświęcimiu kandydata rządzącej Powiatem od trzech lat koalicji: Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018 i Porozumienie Samorządowe Powiatu poparło 16 radnych.

Andrzej Skrzypiński jest oficjalnym kandydatem rządzącej Powiatem Oświęcimskim od blisko 3 lat koalicji Platforma Obywatelska.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Koalicja Obywatelsko-Samorządowa KOS 2018 i Porozumienie Samorządowe Powiatu na nowego Starostę Oświęcimskiego. 

Pogrzeb Marcina Niedzieli odbędzie się w piątek 24 września.

Uwaga kierowcy w Trzebieńczycach. Dziś na kilka godzin zamknięta będzie ulica. Gen. Milana-Kamskiego. 

Dyrektor Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej Dorota Mleczko i prezes spółki Deko-Bau Krzysztof Koptyński podpisali umowę na wykonanie, realizację i uruchomienie wystawy stałej muzeum wraz z dostawą sprzętu i wyposażenia.

Pomóżmy sąsiadom wybudować chodnik. Przeciszowianie walczą o głosy w głosowaniu nad budżetem obywatelskim Województwa Małopolskiego. Do BO zgłosili budowę chodnika przy ul. Szkolnej.

Kwiat niezapominajki na stylizowanej łodydze i napis – Nie zapomnimy,  to elementy nowego symbolu Muzeum Pamięci. 15 maja obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki.