Wernisaż, koncert, Święto Ziemniaka w Podolszu do tego sportowe emocje na torze rowerowym w Palczowicach. Sporo będzie się działo w ten weekend!

W piątek 20 października o 18:00 ROK zaprasza do Galerii Szklanej na wernisaż twórczości Miry Sabatowicz - Ziob i Zbigniewa Zioba.

Wystawa nosi tytuł  „W świecie kobiet”. Dwa spojrzenia, dwóch twórców, podobny temat. Kobieta - dostosowuje się do świata, ma dojrzałą postawę wobec ludzi, umie jednocześnie rozumieć sytuację i wczuwać się w przeżycia. Kobieta jest wrażliwa i otwarta na sferę duchową, gdyż styka się z tajemnicą człowieka, który rodzi się i umiera, błądzi, cierpi i raduje. Obraz kobiety - interesującej, ciepłej, odpowiedzialnej, jej myśli, wyobrażenia - chcieliśmy przedstawić w naszych obrazach.

W sobotę wielkie muzyczne wydarzenie. Na scenie ROK wystąpi Jan Majewski z gośćmi.

„Właściwie mi dobrze” Koncert  Jana Majewskiego z gościnnym udziałem Julii Dąbrowskiej (laureatka nagrody publiczności The Voice Kids 2023), Małgorzaty Szybisty i Mateusza Pierożka

Jan Majewski to 18-letni wokalista i gitarzysta z Radomia, który szerokiej publiczności dał się poznać dzięki występom w programach The Voice of Poland, Szansa na Sukces. Z singlem „ Właściwie mi dobrze” stworzonym we współpracy z Anią Wyszkoni zakwalifikował się do konkursu DEBIUTY Opole 2023, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności.

Został również uznany za najlepszego festiwalowego debiutanta w konkursie DEBIUTY TRÓJKI organizowanym przez Program 3 Polskiego Radia, gdzie otrzymał nagrodę w postaci wykonania koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Jan Majewski był uczestnikiem Preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2023, gdzie wystąpił z piosenką „Champion”. Razem z Komodo zaśpiewał też na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem.

Jan ma na swoim koncie udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych, m.in. Festiwal Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” 2022, Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie (Grand Prix), Festiwal Piosenki Autorskiej „Cała Jaskrawość” w Toruniu, Krakowski Przegląd Interpretacji Piosenki Aktorskiej czy Międzynarodowy Konkurs "Star Rain Cups" Berlin.

Niedawno otrzymane wyróżnienie w Festiwalu Polskiej Piosenki „Kryształowy Kamerton” 2022 zorganizowanego przez Związek Polskich Artystów i Kompozytorów jest szczególnie wyjątkowe, bo Jan stanął na scenie z takimi wykonawcami, jak Skaldowie, Lora Szafran, Danuta Błażejczyk, Marek Piekarczyk czy Mirosław Czyżykiewicz.

Dużym sukcesem Jana jest także Grand Prix Festiwalu Młodych Talentów 2022 w Szczecinie, gdzie nagrodą jest m.in. wydanie singla w wytwórni Kayax.

W październiku 2023 roku będzie miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Jana Majewskiego. Do tej pory znamy go z takich autorskich utworów jak: : „Niepewne”, „Prosto w ciszę”, „Właściwie mi dobrze” oraz ”Gorzki smak”. Niebawem swoją premierę będzie miał kolejny singiel „Niebezpiecznie mi”

Jan Majewski- wokal / gitara elektryczna/elektroakustyczna

Juliusz Gulewicz- gitara elektryczna/elektroakustyczna

Małgorzata Szybisty – wokal

Julia Dąbrowska - wokal

Mateusz Pierożek – wokal

Cena biletu 40 zł, bilety do nabycia na bilety.rokzator.pl lub w sekretariacie ROK Zator, godz.19.00,

W sobotę zapraszamy do wzięcia udziału w I Amatorskim Pucharze Rowerowym na torze "Pumptrack" w Palczowicach. Zawody zostaną zorganizowane  w godz.10:00 - 14:00. (Lokalizacja: 2F34+6Q Palczowice, https://maps.app.goo.gl/yBDxvJ1obpRRDHez9)

Szczegółowy regulamin oraz zgłoszenia do zawodów dostępne są pod linkiem

Newsy i aktualności | Dream Team AQUILA Lotto Małopolska

W niedzielę Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Podolszu zaprasza na Święto Ziemniaka! Święto rozpocznie się o 14:00 w Domu Ludowym w Podolszu.