Dziś (06.06.2024) o godzinie 7.35 służby ratunkowe interweniowały w Zatorze na ulicy Oświęcimskiej, gdzie samochód osobowy potrącił nastolatka przechodzącego przez przejście dla pieszych.

W trakcie czynności policjanci wstępnie ustalili, że 49 – letni mieszkaniec Bierunia, kierując samochodem marki Renault potrącił 14 – letniego mieszkańca Warszawy, przechodzącego  przez przejście dla pieszych. Po badaniach małoletni został oddany pod opiekę matki. Policjanci ustalili, również,  że w chili gdy doszło do zdarzenia nastolatek na uszach miał słuchawki. Na sprawcę kolizji policjanci nałożyli mandat i punkty karne.

Apel do kierowców
Policjanci apelują do kierowców, aby zmniejszyli prędkość, a także, aby zachowali szczególną ostrożność i uwagę w rejonie przejść dla pieszych.

Apel do pieszych
Do pieszych policjanci apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jezdni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego są czujność oraz spostrzegawczość podczas poruszania się drogą, a używanie słuchawek z całą pewnością je ogranicza.      

Fot. i inf. KPP Oświęcim