Policjanci z Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 61 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego wsiadł za kierownicę mercedesa mając w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (9.11.2023) rano w Zatorze.  Tuż po godzinie 6 na ulicy Orzeszkowej policjanci zauważyli samochód marki Mercedes, który nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się.  Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej.

Okazało się, że kierowcą jest 61 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112. (inf. KPP Oświęcim)