Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze z rąk poszkodowanych kierowców przejęli pijanego sprawcę kolizji drogowej.  29 – letni mieszkaniec gminy Zator wsiadł za kierownicę dostawczaka mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas pijanego rajdu uderzył w trzy samochody.

 Do zdarzenia doszło wczoraj (6.11.2023) o godzinie 15 w miejscowości Rudze na ulicy Andrychowskiej.  W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 29 – letni mieszkaniec gminy Zator kierując samochodem dostawczym marki Ford zjechał na przeciwległy pas gdzie zderzył się z dwoma samochodami marki audi i chevroletem. Pokrzywdzeni kierowcy widząc, że sprawca kolizji jest nietrzeźwy zabrali mu kluczyki od pojazdu i dokonali jego ujęcia. Policjanci przejęli nietrzeźwego którym okazał się  29 – letni mieszkaniec gminy Zator. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zatorskiego komisariatu Policji. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

fot. OSP Zator