We wtorek (5.10.2023) policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze gościli u siebie blisko 80 przedszkolaków i ich wychowawczynie, z Przedszkola Złota Rybka w Zatorze.  Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa, zapoznały się ze służbą policjantów różnych pionów, a także obejrzały wnętrza Komisariatu Policji w Zatorze oraz radiowóz.

 Podczas spotkania policjanci przypomnieli przedszkolakom najważniejsze zasady bezpieczeństwa dziecka,  których należy przestrzegać w miejscu zamieszkania, na drodze, w podróży, na placu zabaw oraz w Internecie. Aby utrwalić zdobytą wiedzę dzieciom zaprezentowano animowany film profilaktyczny pt. „Bezpieczne zachowania”, poruszający tematykę bezpieczeństwa dziecka.

Następnie policjanci przedstawili młodym mieszkańcom Zatora poszczególne elementy munduru i wyposażenia służbowego, które przedszkolaki chętnie oglądały i przymierzały. 

 Oprowadzając dzieci po nowym budynku komisariatu Policji policjanci opowiadali o przeznaczeniu konkretnych pomieszczeń, a także zadaniach które realizują funkcjonariusze Policji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Następnie na parkingu policyjnym mundurowi zaprezentowali dzieciom radiowóz.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze życzyli dzieciom bezpieczeństwa, na co dzień. Z kolei przedszkolaki wręczyły mundurowym specjalnie przygotowane podziękowania za spotykanie i życzenia bezpiecznej służby.